AKTUALIZACJA STRATEGII GEOTRANSU

×

Error message

  • Deprecated function: The behavior of unparenthesized expressions containing both '.' and '+'/'-' will change in PHP 8: '+'/'-' will take a higher precedence in include_once() (line 1374 of /includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /includes/common.inc).

AKTUALIZACJA STRATEGII GEOTRANSU

AKTUALIZACJA STRATEGII GEOTRANSU

Zaktualizowana strategia Greotransu ma opierać się na realizacji inwestycji ze środków własnych oraz kredytów i ma obowiązywać do 2026 roku. Ponadto zarząd spółki planuje także zmiany w polityce dywidendowej. Do tej pory zakładano wypłatę dywidendy na poziomie od 20% do 100%. W ubiegłym roku wypłacano 0,8 zł dywidendy na akcje. W strategii znalazł się także zapis o zwiększeniu portfela w segmencie zagospodarowywania odpadów z 350 tys. ton do 2 mln ton, pozyskaniu instalacji do przetwarzania i zagospodarowania odpadów (wejście w nowe obszary: odpady biologiczne i parki recyclingowe) oraz zagospodarowaniu składowisk zrekultywowanych poprzez farmy fotowoltaiczne i przetwórstwo biomasy.